Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 663 427 135

Telefon  +48 85 651 07 58

Z jakich materiałów wykonuje się siatki zabezpieczające?

Siatki zabezpieczające na balkony to bardzo praktyczne akcesoria. Montowane są zwłaszcza po to, by zabezpieczyć przez wypadnięciem z piętra domowych zwierzaków, a także chronią przed wlatywaniem na balkony ptaków, przede wszystkim uciążliwych dla mieszkańców miast gołębi. Z czego są produkowane takie siatki?

Siatki zabezpieczające z polietylenu

Dostępne w naszej ofercie siatki na balkon produkowane są z polietylenu. Jest to tworzywo sztuczne, które stosuje się również w przemyśle spożywczym oraz chemicznym ze względu na szereg korzystnych właściwości takich jak odporność na działanie czynników zewnętrznych, w tym promieniowanie UV oraz wilgoć. Polietylen zachowuje również cechy fizykochemiczne w szerokim spektrum temperatur, od -120oC do +120oC. Wykonane z niego siatki są solidne i odporne na mechaniczne uszkodzenia, dlatego z pewnością będą stanowić doskonałą ochronę dla domowych pupili.

Siatki zabezpieczające z polipropylenu

Lżejszym od polietylenu tworzywem jest polipropylen. Materiały te mają podobne właściwości, dlatego obydwa znakomicie sprawdzają się do produkcji siatek. Polipropylen jest jednak bardzo podatny na rozkład pod wpływem promieniowania ultrafioletowego, a także trudno go pomalować, gdyż ma niewielkie właściwości wiążące. Niestety sprawia to, że oferta wykonanych z niego siatek zabezpieczających jest zdecydowanie mniejsza pod względem kolorystycznym. Jego wadą jest również podatność na utlenianie i łatwopalność.

Czy siatki zabezpieczające trzeba zdejmować na zimę?

Siatek zabezpieczających, niezależnie od tego czy wykonanych z polietylenu, czy z polipropylenu, nie trzeba zdejmować na zimę. Odpowiednio zamontowane, mogą przetrwać 10 lat, a wersje dodatkowo wzmacniane nawet dwukrotnie dłużej. Skrajne warunki pogodowe, takie jak bardzo niskie lub wysokie temperatury, mogą nieznacznie skrócić ich trwałość, jednak zwłaszcza siatki z polietylenu są na tyle solidne, że z pewnością okażą się niezawodne.

Materiał wykonania ma kluczowe znaczenie, by siatka zabezpieczająca na balkony była solidna. Jak widać znakomicie sprawdzają się do tego tworzywa sztuczne, które są odporne na warunki zewnętrzne.