Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 663 427 135

Telefon  +48 85 651 07 58

Blog

moskitiera

Poznaj różne sposoby montażu moskitier

Letnie miesiące to nie tylko czas wysokich temperatur i intensywnego słońca, przed którym możemy się chronić z pomocą rolet. To również doskonała okazja, aby częściej wietrzyć mieszkania i domy, rozkoszując się przepływem świeżego powietrza. Często przeszkadzają w tym jednak wpadające do wnętrza pomieszczeń natrętne owady – w tym komary, muchy, meszki, osy oraz ćmy – wymagające zastosowania moskitier. Nowoczesne moskitiery produkuje się z włókna szklanego, które umożliwia wytwarzanie bardzo cienkich, lekkich, a przy tym niezwykle trwałych siatek. Dla lepszego zabezpieczenia i zwiększenia odporności na uszkodzenia mechaniczne zwykle pokrywa się je dodatkową warstwą PCV. Większość moskitier jest wykonywana na zamówienie, aby zagwarantować jak najlepsze dopasowanie do okien i drzwi. Warto przy tym zwrócić uwagę, że poszczególne modele mogą się między sobą różnić konstrukcją, a przez to sposobem montażu.

Czytaj więcej

roleta

Czy roletę w kasecie można zamontować samodzielnie?

Roleta w kasecie to materiałowa osłona, która po zwinięciu chowa się w pojemniku zamontowanym u szczytu okna. Kasety wykonywane są z pcv lub aluminium. Dzięki temu się nie niszczą i nie brudzą. Wykorzystywane materiały są nie tylko dostępne w najróżniejszych kolorach, ale również są wytrzymałe i odporne na słońce. Czy najpopularniejsze rolety w kasecie możesz zamontować samodzielnie?

Czytaj więcej

żaluzje

Jakie żaluzje wybrać do mieszkania?

Żaluzje nie tylko stworzą w mieszkaniu przyjemny cień, obniżając w nim temperaturę w upalne dni, lecz również ochronią przed wścibskim wzrokiem sąsiadów. Do mieszkań najlepiej nadawać się będą:

  • żaluzje aluminiowe,
  • żaluzje drewniane.

Sprawdź, czym się charakteryzują i jakie są ich zalety.

Czytaj więcej

Moskitiera na poddaszu

Moskitiera na poddaszu. Czy to ma sens?

Wlatywanie owadów do mieszkania, zwłaszcza przez uchylone okna dachowe, jest nie tylko uciążliwe, ale i niebezpieczne. Podczas gdy użądlenia komarów wywołują jedynie nieprzyjemne pieczenie i swędzenie, użądlenie na przykład przez osę może być przyczyną groźnego wstrząsu anafilaktycznego. Z drugiej strony owady pełnią ważną rolę w ekosystemie i dlatego ich eliminacja, na przykład przy użyciu środków chemicznych, jest niewskazana. Aby zatem cieszyć się spokojnym, niczym niezakłóconym snem, zamontuj na poddaszu moskitierę. Sprawdź, co warto o niej wiedzieć.

Czytaj więcej

moskitiera

Jak prawidłowo zamontować moskitierę drzwiową?

Otwarcie okna wiosną i latem niesie ze sobą ryzyko przedostawania się do mieszkań i domów nieproszonych gości takich jak muchy, komary czy inne owady.

Czytaj więcej

montaż moskitiery w oknie

Czy moskitiery są dobrym sposobem na insekty?

Komary, muchy i inne owady są szczególnie uciążliwe latem. W gorące, duszne noce wielu z nas nie wyobraża sobie spania przy szczelnie zamkniętych oknach. Niestety, wlatujące do pomieszczeń insekty nie pozwalają zasnąć, powodując często swędzące i niekiedy bolesne ugryzienia. Kontakt z owadami może być nawet groźny, zwłaszcza w przypadku dzieci lub osób, które cierpią na wszelkiego rodzaju alergie.

Czytaj więcej

Roleta na okno dachowe

Czym osłaniać okna dachowe?

Okna dachowe nie tylko ładnie się prezentują, ale także są bardzo funkcjonalne.  Zapewniają prywatność i dostęp do naturalnego światła. Co więcej, ich łatwy montaż pozwala na dopasowanie do najróżniejszych pomieszczeń, zwłaszcza tych posiadających liczne skosy. 

Czytaj więcej

roleta plisowana

Sposoby montażu plis okiennych

Plisy okienne to niezwykle dekoracyjne, ale też funkcjonalne osłony okienne. Nic zatem zaskakującego w tym, że sięgają po nie osoby szukające oryginalnych i wygodnych rozwiązań. Plisy okienne zyskają jeszcze większe grono sympatyków, jeśli odkryjemy, jak prosty i przyjemny może być ich montaż.

Czytaj więcej

plisy okienne

Poznaj charakterystykę plis okiennych

Wobec osłon okiennych mamy poważne wymagania: powinny chronić nas i wnętrze przed wścibskimi spojrzeniami oraz zabezpieczać przed zbyt dokuczliwymi promieniami słonecznymi. W tej roli doskonale sprawdzają się rolety i żaluzje, ale przyszła pora, by poznać zalety plis okiennych. Dlaczego są to osłony okienne warte uwagi? Po odpowiedź zapraszamy do treści wpisu.

Czytaj więcej