Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 663 427 135

Telefon  +48 85 651 07 58

Blog

Pan mątujący rolety

Montaż rolet – samodzielnie, czy z profesjonalną pomocą?

Okna są ważnym elementem wyposażenia każdego domu lub mieszkania, zapewniając widok na okolicę, wpuszczając naturalne światło oraz pozwalając na wietrzenie wnętrza. Często wymagają one jednak zastosowania odpowiednich przesłon, które zredukują nasłonecznienie, zagwarantują prywatność, chroniąc przed wzrokiem sąsiadów czy przechodniów, a ponadto ułatwią zaciemnienie pomieszczeń przed udaniem się na spoczynek. W zależności od swoich preferencji i oczekiwań można zdecydować się na różne rozwiązania w tym zakresie. Do najbardziej popularnych należą jednak rolety na wymiar. W Białymstoku są one dostępne w ofercie firmy Rogmar, sprzedającej także plisy, żaluzje i moskitiery. Zainteresowani zakupem rolet mogą zdecydować się na ich zakup wraz z montażem lub wybrać modele do samodzielnego założenia.

Czytaj więcej

doniczka i konewka na parapecie

Jak wymierzyć moskitiery okienne?

Często występująca latem ładna pogoda i stosunkowo wysoka temperatura powietrza zachęcają do tego, by otworzyć okna oraz przewietrzyć pomieszczenia, wpuszczając do budynku chłodniejsze powietrze. Będzie to szczególnie ważne wieczorem, gdy chcemy stworzyć sobie odpowiednie warunki do nocnego wypoczynku. Niestety otwarte okna są zaproszeniem dla owadów, które chętnie zlatują się do światła, skutecznie uprzykrzając nam życie, a co gorsze gryząc, żądląc albo emitując nieprzyjemne dźwięki. Część intruzów takich jak osy czy szerszenie może być również poważnym zagrożeniem dla naszego zdrowia. Sposobem pozwalającym na uchronienie się przed takimi sytuacjami będzie montaż moskitier okiennych. W Białymstoku są one dostępne w ofercie firmy Rogmar, która zajmuje się także sprzedażą i instalowaniem przesłon okiennych – rolet, żaluzji oraz plis. Przekonajmy się, jakie są rodzaje moskitier i sprawdźmy, jak należy mierzyć okno przed ich zamówieniem.

Czytaj więcej

roleta dzień noc

Regulacja rolet dzień noc. Co warto wiedzieć?

Efektowny wygląd okien oraz ich funkcjonalność zależy w znacznej mierze od rodzaju zastosowanej na nich przesłony. Wśród rozwiązań cieszących się dużą popularnością znajdują się rolety dzień noc. W Białymstoku są one dostępne w ofercie firmy Rogmar, sprzedającej także plisy, żaluzje oraz moskitiery. Wykorzystanie rolet dzień-noc daje możliwość swobodnego regulowania stopnia zaciemnienia wnętrza, a przy tym pozwala na zachowanie prywatności, ponieważ utrudnia zaglądanie do środka sąsiadom i przypadkowym przechodniom. Można je też łatwo dostosować do konkretnej aranżacji, decydując się na wybór odpowiedniej tkaniny. Przekonaj się, w jaki sposób działają rolety dzień-noc i sprawdź, jak się z nich korzysta.

Czytaj więcej

drewniane rolety

Jakie osłony okienne pasują do stylu skandynawskiego?

Możliwość atrakcyjnego udekorowania wnętrza oraz swobodnego regulowania poziomu nasłonecznienia w pomieszczeniach zachęca do zastosowania odpowiednich przesłon. Wśród dostępnych rozwiązań znajdują się m.in. klasyczne żaluzje, nowoczesne plisy, a także kilka odmian rolet. W Białymstoku na największy wybór oraz szybki i sprawny montaż można liczyć w firmie Rogmar, będącej sprawdzonym producentem przesłon okiennych. Warto jednak pamiętać, że powinny one być nie tylko komfortowe i atrakcyjne wizualnie, ale także dopasowane do stylu, w jakim urządzono pomieszczenie. Przekonajmy się, co będzie pasowało do wnętrza stylizowanego na skandynawskie.

Czytaj więcej

żaluzje do wyboru

Co wybrać: żaluzje aluminiowe, czy drewniane?

Żaluzje to popularne rozwiązanie stosowane w wielu domach i biurach, które pozwalają na regulację ilości światła wpadającego do pomieszczenia. Wybierając żaluzje, często stoimy przed dylematem, czy zdecydować się na żaluzje aluminiowe, czy drewniane.

Czytaj więcej

moskitiera

Dlaczego warto stosować moskitiery?

Moskitiery to coraz popularniejsze rozwiązanie, które pozwala na skuteczną ochronę przed owadami w naszych domach i mieszkaniach. Dzięki nim możemy cieszyć się świeżym powietrzem, nie martwiąc się o uciążliwe komary czy muchy. W tym wpisie przedstawimy trzy główne rodzaje moskitier – okienne, drzwiowe i dachowe.

Czytaj więcej

dekoracja okna w pokoju dziecięcym

5 pomysłów na dekoracje okienne w pokoju dziecięcym

Wybór odpowiednich dekoracji okiennych w pokoju dziecięcym może być nie lada wyzwaniem, zwłaszcza gdy chcemy połączyć funkcjonalność z estetyką. Na szczęście, rynek oferuje szeroką gamę produktów, które spełnią oczekiwania zarówno dzieci, jak i rodziców. Oto pięć pomysłów na dekoracje okienne, które sprawdzą się idealnie w pokoju dziecięcym.

Czytaj więcej

drewniane żaluzje

Rodzaje i charakterystyka żaluzji drewnianych

Żaluzje drewniane to coraz popularniejsza opcja osłon okiennych stosowanych zarówno w domach, jak i biurach. Ich elegancki wygląd, funkcjonalność oraz różnorodność dostępnych na rynku modeli sprawiają, że warto się im przyjrzeć bliżej. W artykule omówimy rodzaje, charakterystykę oraz zalety żaluzji drewnianych.

Czytaj więcej

moskitiera drzwi

Jak zamontować moskitierę drzwiową?

Moskitiery drzwiowe to coraz popularniejsze rozwiązanie w polskich domach i mieszkaniach. Pozwalają one na skuteczne zabezpieczenie przed owadami, jednocześnie nie ograniczając dostępu do świeżego powietrza. Jednak aby cieszyć się pełnią właściwości moskitier, ważne jest prawidłowe ich zamontowanie. W poniższym artykule przedstawiamy krok po kroku, jak zamontować moskitierę drzwiową oraz z jakiej firmy warto się zdecydować, by mieć pewność jakości i trwałości produktu.

Czytaj więcej