Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 663 427 135

Telefon  +48 85 651 07 58

Blog

Poznaj zalety rolet dzień-noc

Światło słoneczne, podobnie jak woda, powietrze oraz pożywienie, jest ludziom niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Problem w tym, że kontakt z ostrymi, rażącymi promieniami często bywa tak samo szkodliwy jak ich zupełny brak – mogą chociażby wybudzać nas ze snu lub stać się przyczyną bólu głowy. Aby się przed nimi ochronić, w domach stosujemy różnego rodzaju osłony na okna, do których należą m.in. rolety. Klasyczne ich modele charakteryzują się jednorodną płaszczyzną o takiej samej przepuszczalności światła w każdym miejscu, dlatego ich kontrola sprawia pewne problemy. Możemy bowiem całkowicie zasłonić okno, odsłonić je częściowo bądź podnieść roletę, stając się przy tym widocznym dla całego otoczenia. Z tego powodu popularność zaczęły zyskiwać tzw. rolety dzień-noc, które składają się z naprzemiennie ułożonych pasów o właściwościach kryjących bądź przepuszczających światło.

Czytaj więcej

balkon

Jak zabezpieczyć koty przed wypadnięciem z balkonu?

Koty to zwierzęta, które lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, dlatego pupile mieszkające w blokach szczególnie upodobały sobie spędzanie czasu na balkonach. Jeśli nie jest to dla nich miejsce zabawy, wciąż potrafią wylegiwać się na nim przez wiele godzin, obserwując otoczenie i grzejąc się w cieple słońca. Niestety, przebywanie zwierząt na balkonach wiąże się także ze znacznym ryzykiem. Choć mówi się, że kot zawsze spada na cztery łapy, w rzeczywistości pupil może przypłacić upadek ze znacznej wysokości zdrowiem (np. połamaniem kończyn, uszkodzeniem organów wewnętrznych) lub życiem. Nawet jeśli zwierzakowi nie stanie się większa krzywda, zeskoczenie z balkonu wciąż może skończyć się jego ucieczką i w efekcie zaginięciem. Tego typu sytuacjom można jednak zapobiec, zakładając specjalne zabezpieczenie przed wypadnięciem z balkonu.

Czytaj więcej

moskitiera

Poznaj różne sposoby montażu moskitier

Letnie miesiące to nie tylko czas wysokich temperatur i intensywnego słońca, przed którym możemy się chronić z pomocą rolet. To również doskonała okazja, aby częściej wietrzyć mieszkania i domy, rozkoszując się przepływem świeżego powietrza. Często przeszkadzają w tym jednak wpadające do wnętrza pomieszczeń natrętne owady – w tym komary, muchy, meszki, osy oraz ćmy – wymagające zastosowania moskitier. Nowoczesne moskitiery produkuje się z włókna szklanego, które umożliwia wytwarzanie bardzo cienkich, lekkich, a przy tym niezwykle trwałych siatek. Dla lepszego zabezpieczenia i zwiększenia odporności na uszkodzenia mechaniczne zwykle pokrywa się je dodatkową warstwą PCV. Większość moskitier jest wykonywana na zamówienie, aby zagwarantować jak najlepsze dopasowanie do okien i drzwi. Warto przy tym zwrócić uwagę, że poszczególne modele mogą się między sobą różnić konstrukcją, a przez to sposobem montażu.

Czytaj więcej

roleta

Czy roletę w kasecie można zamontować samodzielnie?

Roleta w kasecie to materiałowa osłona, która po zwinięciu chowa się w pojemniku zamontowanym u szczytu okna. Kasety wykonywane są z pcv lub aluminium. Dzięki temu się nie niszczą i nie brudzą. Wykorzystywane materiały są nie tylko dostępne w najróżniejszych kolorach, ale również są wytrzymałe i odporne na słońce. Czy najpopularniejsze rolety w kasecie możesz zamontować samodzielnie?

Czytaj więcej

żaluzje

Jakie żaluzje wybrać do mieszkania?

Żaluzje nie tylko stworzą w mieszkaniu przyjemny cień, obniżając w nim temperaturę w upalne dni, lecz również ochronią przed wścibskim wzrokiem sąsiadów. Do mieszkań najlepiej nadawać się będą:

  • żaluzje aluminiowe,
  • żaluzje drewniane.

Sprawdź, czym się charakteryzują i jakie są ich zalety.

Czytaj więcej

Moskitiera na poddaszu

Moskitiera na poddaszu. Czy to ma sens?

Wlatywanie owadów do mieszkania, zwłaszcza przez uchylone okna dachowe, jest nie tylko uciążliwe, ale i niebezpieczne. Podczas gdy użądlenia komarów wywołują jedynie nieprzyjemne pieczenie i swędzenie, użądlenie na przykład przez osę może być przyczyną groźnego wstrząsu anafilaktycznego. Z drugiej strony owady pełnią ważną rolę w ekosystemie i dlatego ich eliminacja, na przykład przy użyciu środków chemicznych, jest niewskazana. Aby zatem cieszyć się spokojnym, niczym niezakłóconym snem, zamontuj na poddaszu moskitierę. Sprawdź, co warto o niej wiedzieć.

Czytaj więcej

moskitiera

Jak prawidłowo zamontować moskitierę drzwiową?

Otwarcie okna wiosną i latem niesie ze sobą ryzyko przedostawania się do mieszkań i domów nieproszonych gości takich jak muchy, komary czy inne owady.

Czytaj więcej

montaż moskitiery w oknie

Czy moskitiery są dobrym sposobem na insekty?

Komary, muchy i inne owady są szczególnie uciążliwe latem. W gorące, duszne noce wielu z nas nie wyobraża sobie spania przy szczelnie zamkniętych oknach. Niestety, wlatujące do pomieszczeń insekty nie pozwalają zasnąć, powodując często swędzące i niekiedy bolesne ugryzienia. Kontakt z owadami może być nawet groźny, zwłaszcza w przypadku dzieci lub osób, które cierpią na wszelkiego rodzaju alergie.

Czytaj więcej

Roleta na okno dachowe

Czym osłaniać okna dachowe?

Okna dachowe nie tylko ładnie się prezentują, ale także są bardzo funkcjonalne.  Zapewniają prywatność i dostęp do naturalnego światła. Co więcej, ich łatwy montaż pozwala na dopasowanie do najróżniejszych pomieszczeń, zwłaszcza tych posiadających liczne skosy. 

Czytaj więcej