Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 663 427 135

Telefon  +48 85 651 07 58

Wolnowiszące czy w kasecie - które rolety wybrać?

Podczas aranżacji pomieszczeń ważne jest wybranie dopasowanych do nich rolet. W czasie zakupów zwracamy często uwagę na ich kolor, wzór czy grubość — to ważne cechy, jednak trzeba pamiętać, że szczególnie istotną kwestią jest wybór właściwego sposobu działania rolet, ponieważ od niego zależy komfort domowników, a także wygląd okien. Wolnowiszące czy w kasecie — jakie produkty są lepszą opcją?

Rolety w kasecie a wolnowiszące — podstawowe różnice

Zarówno rolety w kasecie, jak i warianty wiszące mają wiele zalet. Przede wszystkim produkty te skutecznie chronią prywatność mieszkańców oraz sprawiają, że do pomieszczeń nie dostają się promienie słoneczne. Jedną z najważniejszych różnic między tymi dwoma rodzajami produktów jest sposób montażu. Rolety wolnowiszące mogą zostać przymocowane przy oknie na wiele sposobów — do jego ramy, a także do ściany czy sufitu, co pozwala na szybkie osłonięcie wszystkich przeszkleń we wnętrzu. To sprawia, że montaż z łatwością dopasujemy do swoich potrzeb i przeprowadzimy go w krótkim czasie.

Z kolei warianty w kasecie należy zamontować do każdego skrzydła osobno. Warto zaznaczyć, że te rolety są wyposażone w specjalne prowadnice, które zapewniają przyleganie materiału do okna. To zapewnia skuteczną ochronę przed prześwitami. Warto także podkreślić, że tego rodzaju produkty, dzięki temu, że można je niemal w całości ukryć, prezentują się niezwykle elegancko. Ponadto kaseta skutecznie chroni przed zabrudzeniem materiału.

W jakie rolety zainwestować?

To, które z dostępnych rozwiązań będzie najlepszym wyborem, w znacznej mierze zależy od potrzeb. Jeśli chcemy zapewnić sobie prywatność w sypialni i zależy nam na tym, aby do pomieszczenia nie docierało słońce — dobrą opcją będą warianty w kasecie. Z kolei do dużych przeszkleń w salonie lepszym wyborem mogą okazać się warianty wolnowiszące. Warto podkreślić, że zarówno jedne, jak i drugie produkty są dostępne w wielu kolorach i wzorach, co ułatwia ich dopasowanie do wnętrz.