Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 663 427 135

Telefon  +48 85 651 07 58

Rodzaje i charakterystyka żaluzji drewnianych

Żaluzje drewniane to coraz popularniejsza opcja osłon okiennych stosowanych zarówno w domach, jak i biurach. Ich elegancki wygląd, funkcjonalność oraz różnorodność dostępnych na rynku modeli sprawiają, że warto się im przyjrzeć bliżej. W artykule omówimy rodzaje, charakterystykę oraz zalety żaluzji drewnianych.

Jakie typy żaluzji drewnianych znajdziesz w naszej ofercie?

Najpopularniejsze na rynku są dwa rodzaje żaluzji drewnianych – 25 mm i 50 mm. Żaluzje drewniane 25mm mają cienkie lamelki, przez które wpuszczają delikatne światło do pomieszczenia, jednocześnie zapewniając prywatność. Są polecane do mniejszych okien, gdyż ich konstrukcja nie jest tak masywna jak w przypadku żaluzji 50 mm.

Żaluzje drewniane 50mm charakteryzują się grubszymi i szerszymi lamelkami, które skuteczniej zaciemniają pomieszczenie i blokują światło słoneczne. Ten rodzaj żaluzji jest szczególnie polecany do większych i dłuższych okien, ponieważ lepiej radzi sobie z utrzymaniem ciężaru własnego. Ponadto, są one często wybierane do okien w salonach i sypialniach, gdzie zaciemnienie jest ważniejsze niż w innych pomieszczeniach. Wysokiej jakości żaluzje drewniane w Białymstoku zamówisz u nas - zapraszamy.

Zalety zastosowania żaluzji drewnianych

Wśród zalet żaluzji drewnianych można wymienić ich estetyczny wygląd, który wpływa na podniesienie wartości estetycznej wnętrza. Wybierając żaluzje drewniane, masz pewność dopasowania do różnych stylów aranżacji wnętrz. Drewno jako naturalny materiał wprowadza również do pomieszczeń ciepłą i przytulną atmosferę.

Dodatkowo, żaluzje drewniane doskonale sprawdzają się w regulacji dopływu światła do pomieszczenia – możemy je dowolnie zaciemniać lub rozjaśniać, kontrolując ilość wpadającego światła słonecznego. Taka funkcjonalność jest szczególnie ważna w przypadku pomieszczeń o dużym nasłonecznieniu, gdzie może być konieczne częste regulowanie natężenia światła.

Warto również zwrócić uwagę na wysoką trwałość oraz łatwość czyszczenia żaluzji drewnianych. Dzięki specjalnym powłokom, które zabezpieczają drewno przed działaniem wilgoci czy promieni UV, żaluzje te są odporne na warunki atmosferyczne i mogą służyć przez długi czas bez utraty swoich właściwości. W przypadku zabrudzeń wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką.