Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 663 427 135

Telefon  +48 85 651 07 58

Regulacja rolet dzień noc. Co warto wiedzieć?

Efektowny wygląd okien oraz ich funkcjonalność zależy w znacznej mierze od rodzaju zastosowanej na nich przesłony. Wśród rozwiązań cieszących się dużą popularnością znajdują się rolety dzień noc. W Białymstoku są one dostępne w ofercie firmy Rogmar, sprzedającej także plisy, żaluzje oraz moskitiery. Wykorzystanie rolet dzień-noc daje możliwość swobodnego regulowania stopnia zaciemnienia wnętrza, a przy tym pozwala na zachowanie prywatności, ponieważ utrudnia zaglądanie do środka sąsiadom i przypadkowym przechodniom. Można je też łatwo dostosować do konkretnej aranżacji, decydując się na wybór odpowiedniej tkaniny. Przekonaj się, w jaki sposób działają rolety dzień-noc i sprawdź, jak się z nich korzysta.

Jak działają rolety dzień-noc?

Rolety dzień-noc mają nieco inną konstrukcję niż klasyczne rolety wewnętrzne, zarówno, jeżeli chodzi o sam materiał, który składa się z ułożonych na przemian pasków przypominających klasyczną firankę oraz zrobionych z tkaniny o wybranej barwie i przezierności, jak i zastosowany do ich obsługi mechanizm. W tym przypadku jeden koniec materiału jest na stałe połączony z kasetą, a drugi nawijany na wałek, podobnie jak w wersji zwykłej. Sprawia to, że okno przesłaniają dwie warstwy materiału, który w dolnej części jest obciążony lekką rurką o niewielkiej średnicy, by całość układała się ładnie i nie wychodziła z prowadnic.

Jak obsługuje się rolety dzień-noc?

Rolety dzień-noc pozwalają na częściowe zasłonięcie okna, jeżeli na obu warstwach położenie pasków tkaninowych i ażurowych jest różne. W sytuacji, gdy będą one ułożone naprzemiennie, okno zostanie całkowicie przesłonięte. Warto pamiętać, że roletę tego typu można też całkowicie podnieść, podobnie jak klasyczną, korzystając z dołączonego łańcuszka regulacyjnego. Rolety dzień-noc są dostępne zarówno w wersjach z kasetami ochronnymi i prowadnicami, jak i bez nich.