Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 663 427 135

Telefon  +48 85 651 07 58

Poznaj zalety rolet dzień-noc

Światło słoneczne, podobnie jak woda, powietrze oraz pożywienie, jest ludziom niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Problem w tym, że kontakt z ostrymi, rażącymi promieniami często bywa tak samo szkodliwy jak ich zupełny brak – mogą chociażby wybudzać nas ze snu lub stać się przyczyną bólu głowy. Aby się przed nimi ochronić, w domach stosujemy różnego rodzaju osłony na okna, do których należą m.in. rolety. Klasyczne ich modele charakteryzują się jednorodną płaszczyzną o takiej samej przepuszczalności światła w każdym miejscu, dlatego ich kontrola sprawia pewne problemy. Możemy bowiem całkowicie zasłonić okno, odsłonić je częściowo bądź podnieść roletę, stając się przy tym widocznym dla całego otoczenia. Z tego powodu popularność zaczęły zyskiwać tzw. rolety dzień-noc, które składają się z naprzemiennie ułożonych pasów o właściwościach kryjących bądź przepuszczających światło.

6 korzyści wynikających ze stosowania rolet dzień-noc

1. Lepsza kontrola ilości wpadającego światła

Dzięki roletom dzień-noc światło nie jest ostre, a łagodnie rozproszone, ponieważ przepuszczające je paski materiału to tak naprawdę drobna siateczka, która działa na podobnej zasadzie jak firanka. Z tego powodu nawet jeśli zechcemy mieć we wnętrzu więcej światła, nie będzie ono raziło w oczy ani odbijało się od ekranów tak jak promienie wpadające bezpośrednio przez odsłonięte okno.

2. Zapewnienie prywatności

Inną ogromną zaletą korzystania z rolet dzień-noc jest fakt, że nie wymagają one podnoszenia, dzięki czemu nie jesteśmy widoczni z zewnątrz. Zapewniają zatem znacznie więcej prywatności niż klasyczne modele, które po odsłonięciu pozostawiają wnętrze wyeksponowane dla osób przechodzących nieopodal (domy i mieszkania ulokowane na parterze) czy sąsiadów mieszkających naprzeciwko.

3. Różnorodność dostępnych wymiarów

Różnorodność dostępnych w naszej ofercie rolet dzień-noc sprawia, że dopasowanie modelu do konkretnego zastosowania czy indywidualnych preferencji jest naprawdę łatwe. Co więcej, prosząc o doradztwo wraz z możliwością pomiaru i wyceny montażu rolet, zyskujemy pewność ich perfekcyjnego dopasowania niezależnie od tego, czy chodzić będzie o okna, czy może o drzwi balkonowe lub tarasowe.

4. Efektowny design

Rolety prezentują się niezwykle elegancko, dlatego jest to propozycja idealna dla wszystkich tych, którym zależy na estetycznym wykończeniu salonu, sypialni czy pokoju dziennego. Odpowiednio dobrany odcień rolet pozwoli na ich łatwe dopasowanie zarówno do aranżacji klasycznych, jak i tych zupełnie nowoczesnych – z tego powodu w naszej ofercie znajdą Państwo rolety dzień-noc dostępne w takich kolorach jak biel, brąz, antracyt, dąb bagienny, złoty dąb, orzech oraz winchester.

5. Prostota użytkowania

Sterowanie roletą dzień-noc nie różni się od korzystania z innych rolet i odbywa się za pomocą mechanizmu koralikowego, który umożliwia zatrzymanie się materiału w dowolnej pozycji. Prosta jest także ich pielęgnacja – dzięki impregnacji kurz nie osadza się na tkaninie, a w przypadku pojawienia się drobnego zanieczyszczenia plamę można delikatnie usunąć za pomocą gąbki, bez użycia agresywnych detergentów.

6. Łatwość montażu

Montaż rolet dzień-noc jest bezinwazyjny, ponieważ odbywa się poprzez przykręcenie kasety do listwy przyszybowej i przyklejenie do niej prowadnic. Zapobiega to utracie gwarancji okna, przez co osłony doskonale sprawdzą się nie tylko we własnym mieszkaniu, ale także tym wynajmowanym. Warto też podkreślić, że nasza firma oferuje usługę montażu, dzięki której rolety zostaną idealnie dopasowane nawet do najbardziej nietypowych okien i drzwi.