Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 663 427 135

Telefon  +48 85 651 07 58

Poznaj charakterystykę plis okiennych

Wobec osłon okiennych mamy poważne wymagania: powinny chronić nas i wnętrze przed wścibskimi spojrzeniami oraz zabezpieczać przed zbyt dokuczliwymi promieniami słonecznymi. W tej roli doskonale sprawdzają się rolety i żaluzje, ale przyszła pora, by poznać zalety plis okiennych. Dlaczego są to osłony okienne warte uwagi? Po odpowiedź zapraszamy do treści wpisu.

Co wyróżnia plisy okienne?

Charakterystyczną cechą plis okiennych jest harmonijkowy układ. Sprawia on, że okno przysłonięte plisą wygląda niezwykle finezyjnie, ale też przywodzi wspomnienie odległych południowych krajów. Do produkcji plis okiennych wykorzystuje się niezwykle wytrzymałe tkaniny pokrywane dodatkową warstwą impregnatu. Takie rozwiązanie zabezpiecza osłonę przed przyjmowaniem brudu i kurzu. Dodatkowo chroni materiał przed blaknięciem pod wpływem działania promieni słonecznych.

Plisy okienne zwane też żaluzjami plisowanymi umieszcza się w dwóch szynach przytwierdzanych do listwy przyszybowej w górnej i dolnej części okna. Plisa przylega na tyle mocno do ramy okna, że nie ma mowy, aby straciła swój fason w trakcie użytkowania. Prowadnice i pozostałe elementy systemu dostępne są w następujących barwach: bieli, brązu, srebra, antracytu oraz złotego dębu. Natomiast kolor materiału osłony możemy wybierać spośród bogatej propozycji barw oraz ich odcieni.

Plisy okienne zdobywają coraz szersze grono sympatyków dzięki niezwykle łatwemu sposobowi instalowania, ale też za sprawą przyjemnej obsługi. Osłonę bez wysiłku można ustawić w trzech pozycjach: od dołu do góry, od góry do dołu oraz od środka w górę lub w dół. Zyskujemy zatem możliwość regulowania rozmiaru przesłony oraz decydowania o tym, w jakim stopniu chcemy się odciąć od świata zewnętrznego bądź światła słonecznego.

Gdzie warto korzystać z plis okiennych?

Plisy okienne pozwalają uzyskać w każdym wnętrzu oryginalny efekt. Ich walory dekoracyjne oraz wygoda użytkowania sprawiają, że chętnie są montowane w różnych oknach. Sprawdzają się zatem idealnie jako przesłona okien o dużej powierzchni, np. balkonowych, ale też warto po nie sięgnąć, gdy dysponujemy oknami w mniejszych rozmiarach.

Okazuje się, że są też idealnym rozwiązaniem do przysłaniania okien dachowych. Każdy użytkownik pomieszczeń usytuowanych na poddaszu zgodzi się, że wpadające przez otwór okienny słońce zwłaszcza w godzinach południowych, potrafi prawdziwie uprzykrzyć życie. Tymczasem plisa okienna ułatwi nam odgrodzenie się od niego w dowolnym momencie. Pamiętajmy, iż zaletą plis jest to, że doskonale przylegają do ramy okna, więc staje się jasne, dlaczego warto montować je w oknach dachowych.

Dobra wiadomość czeka także na właścicieli okien o nietypowych kształtach, np. trójkąta, okręgu itp. Plisy okienne dzięki możliwości przygotowania na wymiar, przysłonią również i takie niestandardowe powierzchnie. Jeśli w zabudowie budynku posiadamy świetliki, to dla nich także można wykonać plisy okienne.

W zastosowaniu plis okiennych nie przeszkadza styl ani wystrój wnętrz. Możemy stwierdzić, że są one przykładem uniwersalnej przesłony okiennej. Ich harmonijkowa forma sprawdzi się więc w pomieszczeniach urządzonych w stylu tradycyjnym, rustykalnym, ale też w modernistycznym. Montaż żaluzji plisowanych polecamy w prywatnych domach oraz biurach, hotelach i innych obiektach. Tak, jak w przypadku innych osłon okiennych, niezwykle ważne jest właściwe zmierzenie otworu okiennego, dlatego w przypadku wątpliwości, zawsze bezpieczniej jest zwrócić się o fachową pomoc.