Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 663 427 135

Telefon  +48 85 651 07 58

Najczęstsze błędy w montażu rolet

Rolety stają się coraz bardziej popularne ze względu na ich wszechstronność i wygodę. Są łatwe w instalacji, mogą być używane w każdym pomieszczeniu i są dostępne w różnych kolorach i stylach. Dodatkowo są one niedrogim sposobem na dodanie prywatności i kontroli światła do domu. Rolety mogą być stosowane zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i komercyjnych, co czyni je doskonałym wyborem dla każdej przestrzeni.

Jak prawidłowo zainstalować rolety

Podczas instalacji rolet, ważne jest, aby poświęcić czas na prawidłowe zmierzenie okna. Zapewni to, że rolety będą pasować prawidłowo i nie będą wymagały późniejszej regulacji. Ważne jest również, aby rolety były wypoziomowane i dobrze zamocowane, dzięki czemu będą się płynnie otwierać i zamykać, bez spadania czy awarii.

Jednym z najczęstszych błędów przy montażu rolet na wymiar jest brak prawidłowego pomiaru. Jeśli pomiary są nawet nieznacznie przesunięte, może to spowodować problemy z otwieraniem i zamykaniem rolet. Dodatkowo, jeśli sprzęt montażowy nie jest zainstalowany prawidłowo, może to spowodować problemy z płynnym otwieraniem i zamykaniem rolet. Wreszcie, jeżeli rolety nie są równe po zawieszeniu, może to spowodować ich związanie lub przyklejenie się po otwarciu lub zamknięciu.

Dlaczego najlepiej zlecić montaż rolet specjaliście

Profesjonalny montaż rolet przez specjalistę jest często zalecany z wielu powodów. Specjaliści mają doświadczenie w prawidłowym mierzeniu dla właściwego dopasowania i instalacji rolet. Dodatkowo fachowcy wiedzą również, jak prawidłowo wypoziomować rolety, aby zapewnić ich płynne działanie. Zlecając instalację rolet profesjonalistom, można mieć pewność, że zostaną one zainstalowane prawidłowo i posłużą dłużej niż gdyby zostały zainstalowane nieprawidłowo przez amatora.