Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 663 427 135

Telefon  +48 85 651 07 58

Moskitiera na poddaszu. Czy to ma sens?

Wlatywanie owadów do mieszkania, zwłaszcza przez uchylone okna dachowe, jest nie tylko uciążliwe, ale i niebezpieczne. Podczas gdy użądlenia komarów wywołują jedynie nieprzyjemne pieczenie i swędzenie, użądlenie na przykład przez osę może być przyczyną groźnego wstrząsu anafilaktycznego. Z drugiej strony owady pełnią ważną rolę w ekosystemie i dlatego ich eliminacja, na przykład przy użyciu środków chemicznych, jest niewskazana. Aby zatem cieszyć się spokojnym, niczym niezakłóconym snem, zamontuj na poddaszu moskitierę. Sprawdź, co warto o niej wiedzieć.

Czym charakteryzują się moskitiery na okna dachowe?

Moskitiery na uchylne okna dachowe to moskitiery dachowe rolowane, składające się z siatki zamontowanej na prowadnicach z wytrzymałego aluminium. Działają podobnie jak rolety, co oznacza, że mogą być zwinięte do górnej kasety. Montuje się je na zewnątrz do wnęki okiennej lub bezpośrednio do ramy. Dostępne są w dwóch kolorach: białym i brązowym, dzięki czemu z łatwością dopasujesz je do kolorystki ramy okiennej oraz elewacji budynku. Oferowane przez nas moskitiery na okna dachowe są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz na uszkodzenia mechaniczne. Posiadają optymalną gęstość oczek, dzięki czemu nawet najdrobniejsze owady nie przedostają się do mieszkania. Są uniwersalne, co sprawia, że można je zastosować do każdego typu okien, a sposób ich wykonania nie ogranicza cyrkulacji powietrza.

Jakie innego rodzaju moskitiery mamy w naszej ofercie?

Mieszkając na terenach mocno zalesionych lub w pobliżu łąk i terenów zielonych, warto również zainwestować w moskitiery okienne oraz drzwiowe. Moskitiery okienne składają się z napiętej siatki z włókna szklanego, umieszczonej w aluminiowym profilu, mocowanym na obrzeżach okien za pomocą obrotowych uchwytów wykonanych z metalu. Oferowane przez nas moskitiery drzwiowe przeznaczone są do wielokrotnego montażu oraz demontażu, przy czym ich konstrukcja charakteryzuje się odpornością na intensywne użytkowanie. Moskitiery dostępne są w kolorze białym, brązowym, złotego dębu, orzecha, mahoniu oraz antracytu.

Moskitiery drzwiowe natomiast produkowane są z napiętej siatki z włókna szklanego powleczonego PCV, osadzonej we wzmocnionym profilu. Montowane są na zawiasach przez przykręcenie ich do wnęki drzwiowej. Przed dostaniem się do wnętrza owadów i nieczystości chroni uchwyt do otwierania, zamek magnetyczny trzymający je w pozycji zamkniętej oraz uszczelka szczotkowa ściśle przylegająca do profilu. Samozamykacz automatycznie domyka otwarte drzwi a poprzeczka rozporowa zapewnia większą stabilność urządzenia. Konstrukcja oferowanych przez nas moskitier zapewnia możliwość swobodnego wychodzenia na balkon lub taras.