Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 663 427 135

Telefon  +48 85 651 07 58

Montaż rolet – samodzielnie, czy z profesjonalną pomocą?

Okna są ważnym elementem wyposażenia każdego domu lub mieszkania, zapewniając widok na okolicę, wpuszczając naturalne światło oraz pozwalając na wietrzenie wnętrza. Często wymagają one jednak zastosowania odpowiednich przesłon, które zredukują nasłonecznienie, zagwarantują prywatność, chroniąc przed wzrokiem sąsiadów czy przechodniów, a ponadto ułatwią zaciemnienie pomieszczeń przed udaniem się na spoczynek. W zależności od swoich preferencji i oczekiwań można zdecydować się na różne rozwiązania w tym zakresie. Do najbardziej popularnych należą jednak rolety na wymiar. W Białymstoku są one dostępne w ofercie firmy Rogmar, sprzedającej także plisy, żaluzje i moskitiery. Zainteresowani zakupem rolet mogą zdecydować się na ich zakup wraz z montażem lub wybrać modele do samodzielnego założenia.

Co wiąże się z samodzielnym zakładaniem rolet?

Rolety okienne są sprzedawane w wielu marketach budowlanych, kupujący musi je jednak zamontować we własnym zakresie. Choć oznacza to niższe wydatki, niż przy zamówieniu ich w wyspecjalizowanej firmie, nie zawsze okaże się dobrym pomysłem. Wynika to z faktu, że rolety „gotowe” są sprzedawane w kilku rozmiarach odpowiadającym najpopularniejszym wymiarom okien. Nie ma więc mowy o dopasowaniu ich do rozwiązań mniej powszechnych. Co ważne, montaż może wymagać wykonania otworów w skrzydle okiennym. Jeżeli popełni się błąd na tym etapie, okno może zostać trwale uszkodzone. Z reguły taki zakup to także niezbyt wielki wybór kolorów, jeśli chodzi o tkaninę oraz listwy i kasetę.

Co można zyskać dzięki roletom na wymiar?

Rolety na wymiar są przygotowywane dla konkretnego klienta, mogą więc mieć dowolną szerokość i długość. Zamawiający może też swobodnie dobierać kolorystykę, fakturę oraz przezierność tkaniny, także decydując się na materiał podgumowany lub pokryty folią refleksyjną. Ważne będzie również to, że rolety zostaną zainstalowane przez fachowców, nie ma więc mowy o uszkodzeniach okien czy wadliwym działaniu mechanizmu.