Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 663 427 135

Telefon  +48 85 651 07 58

Kolor rolet a ochrona przed słońcem. Co warto wiedzieć?

Rolety to doskonały sposób na ochronę domu lub biura przed promieniami słonecznymi. Stanowią one warstwę izolacji, która pomaga utrzymać pomieszczenia chłodniejsze latem i cieplejsze zimą. Ponadto mogą one również zmniejszyć odblaski, ułatwiając pracę w pomieszczeniu z dużą ilością naturalnego światła. Rolety są stosunkowo niedrogie i łatwe w montażu, co czyni je doskonałym wyborem dla osób poszukujących niedrogiego sposobu ochrony przed słońcem.

Co należy wziąć pod uwagę wybierając rolety?

Kolor rolet jest ważnym czynnikiem, jeśli chodzi o ochronę pokoju przed słońcem. Ciemniejsze kolory pochłaniają więcej ciepła niż jaśniejsze kolory, więc jeśli szukasz maksymalnej ochrony przed słońcem, zdecyduj się na ciemniejsze odcienie. Jednak jaśniejsze kolory mogą być również skuteczne w blokowaniu promieni UV i zmniejszaniu odblasków. Ważne jest, aby rozważyć oba czynniki przy wyborze odpowiedniego koloru rolet.

Przy wyborze rolet wolnowiszących jest kilka rzeczy do rozważenia. Po pierwsze, zmierz dokładnie swoje okna, abyś wiedział, jakiego rozmiaru rolety potrzebujesz. Następnie pomyśl o tym, ile światła chcesz mieć w pokoju i jakiego rodzaju ochrony potrzebujesz przed słońcem. Na koniec wybierz kolor, który będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom i uzupełniał Twój wystrój.

Jakie kolory rolet nadadzą się do nasłonecznionych pomieszczeń?

Dla pomieszczeń, które otrzymują dużo światła słonecznego, ciemniejsze kolory są zazwyczaj zalecane, ponieważ pochłaniają więcej ciepła i zapewniają lepszą ochronę przed promieniami UV. Rolety zaciemniające mogą być szczególnie skuteczne w tych przypadkach, ponieważ blokują prawie całe światło i ciepło. W przypadku pomieszczeń, które nie otrzymują tak dużo bezpośredniego światła słonecznego, można zastosować jaśniejsze kolory.