Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 663 427 135

Telefon  +48 85 651 07 58

Jakie żaluzje wybrać do mieszkania?

Żaluzje nie tylko stworzą w mieszkaniu przyjemny cień, obniżając w nim temperaturę w upalne dni, lecz również ochronią przed wścibskim wzrokiem sąsiadów. Do mieszkań najlepiej nadawać się będą:

  • żaluzje aluminiowe,
  • żaluzje drewniane.

Sprawdź, czym się charakteryzują i jakie są ich zalety.

Zalety i właściwości żaluzji aluminiowych

Żaluzje aluminiowe najczęściej wybierane są do nowoczesnych, modernistycznych wnętrz. Cechuje je lekka, a zarazem trwała konstrukcja, funkcjonalność oraz estetyka. Oferowane przez nas żaluzje aluminiowe składają się z lameli o szerokościach dwudziestu pięciu lub pięćdziesięciu milimetrów. Dostępne są w wielu różnych kolorach i wypełniają całą wnękę okienną. Mogą być sterowane za pomocą sznurka lub pokrętła, a także cechuje je duża uniwersalność montażu: mogą być bowiem instalowane we wnękach oraz skrzydłach okiennych, na ścianach lub sufitach. Żaluzje aluminiowe posiadają profile dopasowane do koloru lameli.

Gdzie sprawdzą się żaluzje drewniane?

Drugim rodzajem żaluzji, chętnie wybieranym do mieszkań są żaluzje drewniane, tworzące we wnętrzu przyjemny, ciepły klimat. Dobrze sprawdzają się we wnętrzach rustykalnych, lub nawiązujących swoim wystrojem do klasyki. Co więcej, żaluzje drewniane idealnie znoszą wysokie temperatury i łatwo jest nimi precyzyjnie regulować ilość światła, wpadającego do wnętrza. Nie wyginają się pod wpływem wysokich temperatur, a także są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dobrze znoszą upływ czasu i są łatwe w czyszczeniu. Oferowane przez nas żaluzje drewniane bardzo dobrze będą komponowały się również z innymi drewnianymi elementami wystroju wnętrza, takimi jak drewniane ramy okienne, drewniane podłogi lub belki na suficie. 

W naszej ofercie posiadamy również żaluzje pionowe, które równie dobrze co w biurach i  w instytucjach sprawdzają się w prywatnych mieszkaniach oraz domach. Doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie domownikom zależy na regulacji żaluzji tak, aby mogło pojawić się nieco promieni słonecznych w pomieszczeniu.