Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 663 427 135

Telefon  +48 85 651 07 58

Jakie osłony wybrać do przeszklonych ścian?

Przeszklone ściany są ciekawym rozwiązaniem w aranżacji wnętrz biurowych, użyteczności publicznej, a nawet mieszkalnych. W dyskretny sposób dzielą przestrzeń, nie tłumiąc wrażenia przestronności. W zależności od tego, czy potrzebujemy prywatności, można je w łatwy sposób zasłonić. Wówczas warto zaznajomić się z ciekawymi propozycjami do osłony przeszklonych ścian.

Sposób na przeszkloną ścianę

Atrakcyjność oraz funkcje użytkowe szklanych ścian sprawiły, że powszechnie stosuje się je w biurowcach i budynkach użyteczności publicznej. Pozwalają uzyskać cechy przestrzeni otwartej, podkreślającej wagę pracy zespołowej w nowoczesnych firmach. Jeśli sytuacja wymaga zapewnienia prywatności, wówczas korzysta się z przesłon, które jednym ruchem oddzielą nas od pozostałych osób. We wnętrzach domowych przeszklone ściany umożliwiają wydzielenie konkretnych stref, ale pozostawiają wrażenie jednej, zintegrowanej przestrzeni. Co ważne pozwalają też na doświetlenie wyznaczonych części. Przeszklenia wykorzystuje się, by oddzielić kuchnię bądź sypialnię od salonu. Szklane ściany mogą posłużyć do wyznaczania kącika do pracy. Miejsca te dzięki zastosowanym osłonom mogą w jednej chwili stać się niezależnymi strefami, chroniącymi naszą intymność.

Czym osłonić przeszklone ściany?

Wybór osłony do przeszklonej ściany zależy od charakteru i stylu wnętrza, chociaż trzeba przyznać, że większość oferowanych rozwiązań ma uniwersalne zastosowanie. Aby zapewnić skuteczną osłonę przeszklenia, montuje się je do sufitu na przygotowanych wysięgnikach. Jeśli nie chcemy z nich korzystać, można je zsunąć do jednego z rogów lub podciągnąć pod sufit – w zależności od mechanizmu. Wówczas stają się niezauważalne, a wnętrze odzyskuje charakter monolitu. Każdy system jest łatwy do utrzymania w czystości. Wśród oferowanych propozycji możemy uwzględnić następujące modele:

  • Żaluzje pionowe – kojarzone z biurami, bankami czy ośrodkami zdrowia, ale też sprawdzające się w mieszkaniach. Za sprawą pionowej formy nie przyjmują kurzu. Są wygodne w obsłudze, gdyż zastosowano w nich skuteczny mechanizm obrotowo-przesuwny, zapewniający bezproblemowe użytkowanie. Kontrola ustawienia lameli pozwala na całkowite lub częściowe zasłonięcie pomieszczenia.
  • Żaluzje poziome – popularne i wszechstronne rozwiązanie, pasujące do wszelkiego typu wnętrz. Proste w obsłudze, niezawodne, znajdują wielu sympatyków. Można wybrać modele wykonane z aluminium lub z drewna. Te drugie sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w tradycyjny lub klasyczny sposób, sprawiając, że wydzielona strefa nabiera stylowego charakteru.
  • Rolety wolnowiszące – tradycyjny system ceniony z powodu walorów estetycznych. Rolety pozwalają na szczelne zasłonięcie przestrzeni, a więc wykorzystuje się je tam, gdzie szczególnie zależy nam na prywatności.
  • Plisy – dość nowatorskie rozwiązanie o ciekawych walorach estetycznych dzięki karbowanej fakturze. Zapewniają skuteczne i wygodne zasłonięcie przeszklonych ścian.

Cechą wspólną wszystkich systemów jest możliwość wyboru interesującego koloru. Ich zastosowanie sprawia, że wnętrza, w których wykorzystano przeszklone ściany zyskają elegancki wygląd współgrający z funkcjonalnością.