Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 663 427 135

Telefon  +48 85 651 07 58

Jakie osłony okienne pasują do stylu skandynawskiego?

Możliwość atrakcyjnego udekorowania wnętrza oraz swobodnego regulowania poziomu nasłonecznienia w pomieszczeniach zachęca do zastosowania odpowiednich przesłon. Wśród dostępnych rozwiązań znajdują się m.in. klasyczne żaluzje, nowoczesne plisy, a także kilka odmian rolet. W Białymstoku na największy wybór oraz szybki i sprawny montaż można liczyć w firmie Rogmar, będącej sprawdzonym producentem przesłon okiennych. Warto jednak pamiętać, że powinny one być nie tylko komfortowe i atrakcyjne wizualnie, ale także dopasowane do stylu, w jakim urządzono pomieszczenie. Przekonajmy się, co będzie pasowało do wnętrza stylizowanego na skandynawskie.

Czym jest styl skandynawski?

Styl skandynawski charakteryzuje się wykorzystywaniem elementów pochodzących ze wzornictwa tworzonego w takich krajach jak Dania i Szwecja, a w pewnym zakresie także Norwegia i Finlandia. Najważniejszymi cechami tej stylistyki będzie daleko idąca oszczędność, jeżeli chodzi o formę poszczególnych przedmiotów. Meble oraz elementy wystroju będą więc zwykle dość proste pod względem geometrii, a zarazem pozbawione dużej liczby zdobień. Dość ograniczona będzie również paleta kolorystyczna, a ich charakter na ogół okaże się mocno stonowany. Najczęściej używanymi barwami będą biel i odcienie szarości. W grę wchodzi też czerń, brązy oraz jasne kolory takie jak niebieski czy zielony. Wszystkie rozwiązania są jednak bez wyjątku funkcjonalne, a częstą praktyką jest podkreślanie ich związku z ekologią i naturą.

Jakie przesłony sprawdzą się we wnętrzach „skandynawskich”?

W razie urządzania domu lub mieszkania w stylu skandynawskim nie ma żadnych ograniczeń co do rodzaju zastosowanych przesłon. W tak zaaranżowane wnętrze da się wpisać zarówno żaluzje aluminiowe czy drewniane, jak i nowoczesne plisy lub rolety, w tym również rzymskie. W przypadku tych ostatnich kluczem będzie jednak odpowiedni dobór tkaniny, która powinna pasować do kolorystyki wszystkich pozostałych elementów.