Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 663 427 135

Telefon  +48 85 651 07 58

Jak zasłonić okno przed sąsiadami?

Mieszkanie we własnym domu z ogrodem lub też w mieszkaniu na parterze ma sporo zalet. Niestety, ma też jedną, bardzo dużą wadę – wiele przechodzących osób zagląda w okna mijanych domów czy mieszkań, powodując znaczny dyskomfort wśród domowników. Czasami nie jest to działanie specjalne, niekiedy jednak wścibscy sąsiedzi uwielbiają zaglądać innym w okna. Aby uchronić się od ciekawskich spojrzeń, warto zamontować w oknach odpowiednie osłony okienne.

Jaki jest najlepszy sposób na ochronę prywatności w mieszkaniu?

Obecnie bardzo często zdarza się, że nawet mieszkając na piętrze, widzi się przez okno ludzi w sąsiednim bloku. Powoduje to duży dyskomfort u mieszkańców. W takich sytuacjach większość osób decyduje się na montaż żaluzji okiennych, które pozwalają praktycznie całkiem usunąć problem zaglądania w okna. Aktualnie dostępne są przeróżne typy osłon okiennych, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.

W przypadku mieszkań na parterze świetnym rozwiązaniem są plisy okienne. Są bardzo trwałe, a ich wygląd wpasowuje się w praktycznie każde wnętrze. Dużą zaletą tego typu osłon jest fakt, że można zsuwać je od góry, dzięki czemu mogą pełnić funkcję klasycznych zazdrostek. Do plusów warto zaliczyć również łatwe regulowanie oraz dostępność w wielu kolorach, a także bardzo łatwy montaż.

Jakie jeszcze osłony okienne zapewnią ochronę przed wzrokiem sąsiadów?

Dobrym rozwiązaniem są również różnego rodzaju żaluzje. Za pomocą kilku ruchów można zasłonić szczelnie okno, zacieniając pomieszczenie i odcinając się od wzroku osób z zewnątrz. Najczęściej wybierane są modele drewniane i aluminiowe, które nie tylko zasłaniają okna, ale również stanowią swego rodzaju dekorację. Często wybierane są również rolety w kasecie, mocowane do ramy okiennej. Są dostępne w wielu modelach.