Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 663 427 135

Telefon  +48 85 651 07 58

Jak zabezpieczyć koty przed wypadnięciem z balkonu?

Koty to zwierzęta, które lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, dlatego pupile mieszkające w blokach szczególnie upodobały sobie spędzanie czasu na balkonach. Jeśli nie jest to dla nich miejsce zabawy, wciąż potrafią wylegiwać się na nim przez wiele godzin, obserwując otoczenie i grzejąc się w cieple słońca. Niestety, przebywanie zwierząt na balkonach wiąże się także ze znacznym ryzykiem. Choć mówi się, że kot zawsze spada na cztery łapy, w rzeczywistości pupil może przypłacić upadek ze znacznej wysokości zdrowiem (np. połamaniem kończyn, uszkodzeniem organów wewnętrznych) lub życiem. Nawet jeśli zwierzakowi nie stanie się większa krzywda, zeskoczenie z balkonu wciąż może skończyć się jego ucieczką i w efekcie zaginięciem. Tego typu sytuacjom można jednak zapobiec, zakładając specjalne zabezpieczenie przed wypadnięciem z balkonu.

Zabezpieczenie balkonu dla kota – na co się zdecydować?

Mogłoby się wydawać, że za podstawowe zabezpieczenie balkonu powinna służyć znajdująca się w drzwiach i oknach moskitiera, jednak taka forma bariery jest niezwykle zawodna w kontekście zwierząt domowych. Sprytny kot może ją bez trudu zniszczyć pazurami lub wyjść na zewnątrz, korzystając z chwilowej nieuwagi właściciela. Rozsądniej zatem zdecydować się na bardziej funkcjonalne środki ostrożności i powierzyć naszej firmie montaż siatki zabezpieczającej na balkon – zwłaszcza jeśli znajduje się on na wyższych piętrach. Dzięki temu, że nici w naszych siatkach zostały połączone ze sobą supełkowo (każdy węzeł wiązany jest niezależnie), nie istnieje zagrożenie, że siatka zacznie się pruć, a w razie uszkodzenia dziura nie powiększy się samoistnie. Dodatkowo zastosowany przy produkcji siatek polietylen stanowi silny, a zarazem elastyczny materiał, który umożliwia stworzenie przestronnej i bezpiecznej przestrzeni dla zwierząt.

Dodatkowe walory zastosowania siatki balkonowej

Osiatkowanie balkonu skutecznie chroni naszego kota przed przypadkowym wypadnięciem, a nam pozwala wypuszczać czworonożnego pupila na świeże powietrze bez odczuwania stresu. Nie jest to jednak jedyna korzyść. Wśród innych zalet stosowania siatek można wymienić ochronę balkonu przed niechcianymi wizytami ptaków, w tym powszechnie występującymi w miastach gołębiami – nie tylko mogą one zachęcać koty do pogoni za nimi, ale przenoszą też wiele chorób i pasożytów, które stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt domowych. Warto także wspomnieć, że siatki oferowane przez naszą firmę są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych (np. beżowym, czarnym), co czyni je mało widocznymi dla otoczenia. Dodatkowo charakteryzują się one odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne (promieniowanie UV, wilgoć, niskie temperatury), dzięki czemu mogą zachować swoje pierwotne parametry przez wiele kolejnych sezonów.