Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 663 427 135

Telefon  +48 85 651 07 58

Jak wymierzyć moskitiery okienne?

Często występująca latem ładna pogoda i stosunkowo wysoka temperatura powietrza zachęcają do tego, by otworzyć okna oraz przewietrzyć pomieszczenia, wpuszczając do budynku chłodniejsze powietrze. Będzie to szczególnie ważne wieczorem, gdy chcemy stworzyć sobie odpowiednie warunki do nocnego wypoczynku. Niestety otwarte okna są zaproszeniem dla owadów, które chętnie zlatują się do światła, skutecznie uprzykrzając nam życie, a co gorsze gryząc, żądląc albo emitując nieprzyjemne dźwięki. Część intruzów takich jak osy czy szerszenie może być również poważnym zagrożeniem dla naszego zdrowia. Sposobem pozwalającym na uchronienie się przed takimi sytuacjami będzie montaż moskitier okiennych. W Białymstoku są one dostępne w ofercie firmy Rogmar, która zajmuje się także sprzedażą i instalowaniem przesłon okiennych – rolet, żaluzji oraz plis. Przekonajmy się, jakie są rodzaje moskitier i sprawdźmy, jak należy mierzyć okno przed ich zamówieniem.

Jakie są rodzaje moskitier?

Moskitiery są dostępne w wielu odmianach i łatwo dopasować je do rodzaju okien oraz oczekiwań użytkownika. Dużym zainteresowaniem cieszą się moskitiery rolowane, przypominające klasyczne rolety, które można łatwo podnosić i opuszczać zależnie od potrzeb. Ciekawą opcją są moskitiery przesuwne, działające podobnie jak drzwi tarasowe i dające możliwość szybkiego odsłonięcia okna, które sprawdzają się przy szerokich ramach dwuskrzydłowych. Spotyka się również moskitiery plisowane, które można zsuwać na bok lub do góry, podobnie jak klasyczne plisy. Największą popularność mają jednak tradycyjne moskitiery stałe, mające postać ramki instalowanej od zewnętrznej strony okna.

Co ma znaczenie przy pomiarze okna pod moskitierę?

Kluczowymi parametrami przy doborze moskitiery jest szerokość i wysokość światła ramy okiennej, a więc wewnętrznej odległości między jej krawędziami po otwarciu skrzydła. Poza nim ważna będzie także grubość profilu, a zatem odległość między płaszczyzną, w której jest osadzona uszczelka ramy a jej zewnętrznym licem.