Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 663 427 135

Telefon  +48 85 651 07 58

Jak wymienić materiał w rolecie kasetowej?

Rolety kasetowe mogą być nie tylko funkcjonalnym, lecz także estetycznym dodatkiem. Dopasowane do aranżacji wnętrza podkreślą jego charakter. Co jednak zrobić w przypadku, gdy zmieniamy wystrój pomieszczeń? Wiele osób nie chce kupować nowych dekoracji okiennych. Zamiast tego decyduje się na wymianę materiału. O tym nierzadko myślą również ludzie, którzy zauważą odbarwienia lub plamy na tkaninie. Czy jednak takie rozwiązanie jest opłacalne? Jak przebiega samodzielna naprawa rolety?

Jak przebiega wymiana materiału w rolecie kasetowej?

Aby wymienić materiał w rolecie, konieczny jest zakup odpowiedniej tkaniny. Warto dopasować ją do wnętrza oraz własnych upodobań. Należy przy tym pamiętać, że z reguły koszt zakupienia tej części jest wysoki, co powoduje, że wiele osób rezygnuje z takiego rozwiązania. Tylko jeśli rolety w kasecie kupiliśmy stosunkowo niedawno, wymiana materiału może być dobrym wyjściem. W innym przypadku prawdopodobnie okaże się nieopłacalna.

Jeżeli kupimy odpowiedni materiał, pojawia się pytanie — jak samodzielnie go wymienić? Aby było to możliwe, potrzebne są określone umiejętności oraz wiedza. W związku z tym wiele osób zleca to zadanie profesjonaliście. Jeśli jednak planujemy samemu zrealizować to zadanie, musimy najpierw ściągnąć roletę z okna, a następnie rozłożyć kasetę w taki sposób, aby możliwe było wyciągnięcie z niej wcześniej używanej tkaniny. Później trzeba zamontować nową, całość złożyć i znów przymocować do okna. Choć czynność ta nie wydaje się skomplikowana, trzeba pamiętać, że wymaga dużej precyzji.

Wymiana materiału czy zakup nowej rolety — co jest bardziej opłacalne?

Tak jak zostało wspomniane, zakup nowego materiału do rolet może okazać się kosztowny. Podobnie w sytuacji, gdy wymianę zlecimy fachowcowi. Dlatego większość osób zamiast tego rozwiązania, stawia na zakup nowego produktu w pełni dopasowanego do swoich potrzeb. Jeżeli często zmieniamy wystrój pokoju, możemy postawić na warianty w neutralnych kolorach, które będą pasować do wnętrza niezależnie od pozostałych dodatków i wyposażenia.