Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 663 427 135

Telefon  +48 85 651 07 58

Jak wyczyścić moskitierę okienną?

Większość osób za swoją ulubioną porę roku uważa lato. Słoneczne, długie dni oraz ciepłe noce zapewniają duży komfort i umożliwiają idealny wypoczynek. Niestety w wielu przypadkach jest on zakłócany przez uporczywie atakujące insekty. W ostatnich latach ilość komarów czy meszków znacząco wzrosła, przez co każde otworzenie okien kończy się mnóstwem nieproszonych gości, utrudniających odpoczynek oraz powodujących swędzące ukąszenia. Jednym z najlepszych sposobów, aby uchronić dom przed tego rodzaju insektami, są moskitiery.

W jaki sposób właściwie pielęgnować moskitiery?

Warto pamiętać, że moskitiery na co dzień narażone są na działanie różnych szkodliwych czynników, a także zanieczyszczenia. Nawet najlepszej jakości moskitiery wymagają odpowiedniej pielęgnacji, która pozwoli na zachowanie ich czystości oraz spełnianie funkcji przez bardzo długi czas. Mimo że wysokiej jakości moskitiery okienne i drzwiowe nie są bardzo podatne na zniszczenia, to niekiedy nieprawidłowe czyszczenie może doprowadzić do ich uszkodzenia, przez co nie będą już tak dobrze blokować drogi insektom.

Pierwszym krokiem jest demontaż moskitiery z okna lub z drzwi. Dzięki temu możliwe będzie jej dokładniejsze umycie oraz dotarcie do wszelkich zakamarków. Wiele osób demontuje moskitiery na zimę, czyści je oraz przechowuje w suchym miejscu aż do wiosny. Dzięki temu nie są one narażone na działanie niskich temperatur i dużej wilgoci, co pozytywnie odbija się na ich wyglądzie. Mycie moskitiery najlepiej wykonać za pomocą miękkiej szmatki lub gąbki oraz ciepłej wody. Nie należy stosować mocnych detergentów, ponieważ mogą uszkodzić siatkę. Zalecane są łagodne środki czyszczące jak na przykład mydło lub płyn do mycia naczyń. Po oczyszczeniu warto osuszyć moskitiery za pomocą ręcznika papierowego.