Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 663 427 135

Telefon  +48 85 651 07 58

Jak prawidłowo zamontować moskitierę drzwiową?

Otwarcie okna wiosną i latem niesie ze sobą ryzyko przedostawania się do mieszkań i domów nieproszonych gości takich jak muchy, komary czy inne owady.

Brzęczące insekty nie tylko bywają irytujące, ale także często stanowią zagrożenie, szczególnie dla osób, u których pojawiają się reakcje alergiczne po ich ugryzieniu. Istnieje wiele form zabezpieczania swoich wnętrz przed wpadającymi owadami, z czego jedną z najskuteczniejszych wśród nich jest zamontowanie moskitiery. Moskitiery wykonywane są z siatki włókna szklanego osadzanej we wzmocnionym profilu i stanowią humanitarną, fizyczną ochronę przed przedostającymi się do wnętrza insektami. Mogą być montowane zarówno na oknach, jak i drzwiach np. tarasowych czy balkonowych.

W jaki sposób montuje się moskitierę w drzwiach?

Moskitiery drzwiowe pełnią funkcję dodatkowej pary drzwi. Są indywidualnie dostosowywane do każdego wymiaru otworu drzwiowego. Ich wyposażenie najczęściej składa się z uchwytu do otwierania, zamka magnetycznego oraz uszczelki przylegającej do profilu, która uniemożliwia rozszczelnienie przestrzeni, przez którą mogłyby się przedostawać insekty. Montaż moskitier drzwiowych nie należy do wymagających czynności, a przy wykorzystaniu instrukcji poradzą sobie z nim nawet osoby, które nigdy wcześniej tego nie robiły. Cały system montowany jest na zawiasach przykręcanych do wnęki drzwiowej. Zawiasy najczęściej mocowane są od brzegu okna. Po ich przykręceniu nakładana jest na nie moskitiera. Następnie montowane są tzw. sprężynki, które odpowiadają za poprawne zamykanie i otwieranie moskitiery.

Po zamontowaniu sprężynek sprawdza się poprawność funkcjonowania systemu. Jeśli drzwi otwierają się krzywo, koniecznie trzeba wyregulować zawiasy. Z kolei, jeśli działają poprawnie, można przejść do kolejnego etapu prac. W dalszej kolejności przykręcane są listwy magnetyczne (gwarantujące poprawne zamknięcie skrzydła) oraz klamki (ułatwiające otwieranie i zamykanie drzwi). Dzięki tym elementom można swobodnie wychodzić na taras lub balkon, bez obaw o uszkodzenie osłony przed insektami. Zalecane jest również dodatkowe zastosowanie tzw. samozamykacza, który pozwala na automatyczne zamykanie drzwi po ich otwarciu. Dzięki temu drzwi nie pozostają otwarte, a owady nie mają szans na przedostanie się do środka. W celu zwiększenia stabilności moskitiery wstawiane są również poprzeczki rozporowe.

Jakie są zalety moskitier drzwiowych?

Największą zaletą moskitier drzwiowych jest skuteczna ochrona przed insektami. Dzięki nim latem można swobodnie otwierać drzwi, zarówno w dzień, jak i w nocy,  bez obaw o to, że do wnętrza przedostaną się uciążliwe owady. Tego rodzaju zabezpieczenia można montować wielokrotnie. Ponadto ich funkcjonalność sprawia, że nie ograniczają one swobody korzystania z drzwi. Nawet mając takie zabezpieczenie, można dowolnie wchodzić i wychodzić na balkon lub taras bez konieczności demontażu moskitiery. Co więcej, montując samozamykacze, nawet nie trzeba pamiętać o ich zamykaniu, gdyż system zrobi to za nas. Oprócz tego delikatna siateczka moskitiery nie zasłania widoków zza szyby i nie rzuca się w oczy. Jest zatem nie tylko funkcjonalna, ale także nie zaburza estetyki drzwi tarasowych lub balkonowych.