Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 663 427 135

Telefon  +48 85 651 07 58

Jak dbać o moskitiery?

Obecnie moskitiery są wręcz niezbędnym elementem, montowanym zarówno w oknach, jak i w drzwiach. Dzięki nim można skutecznie ochronić się przed wlatywaniem komarów, muszek, meszków i innych insektów, które utrudniają komfortowy odpoczynek w domu. Zamontowanie moskitier pozwala w krótkim czasie uwolnić się od irytującego brzęczenia przy uchu podczas prób zaśnięcia, a także uciążliwych, swędzących ugryzień. Warto pamiętać, że dobry stan moskitier w dużej mierze zależy od tego, w jaki sposób są one pielęgnowane.

W jaki sposób właściwie pielęgnować moskitiery?

Jako że moskitiery są stosunkowo prostym elementem, ich pielęgnacja polega przede wszystkim na oczyszczaniu ich z brudu, kurzu oraz martwych owadów. Najlepiej i najłatwiej można zrobić to poprzez ich demontaż, a następnie delikatne mycie za pomocą ciepłej wody z mydłem lub płynem do mycia naczyń. Po myciu warto dokładnie, lecz delikatnie osuszyć je za pomocą ręcznika papierowego.

Jako że w okresie jesienno-zimowym problem z owadami w wielu miejscach znika, bardzo dobrym pomysłem jest zdjęcie moskitier – dzięki temu nie będą one narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych jak deszcz, ujemne temperatury czy śnieg. Po ich umyciu i osuszeniu należy ustawić je w suchym, bezpiecznym miejscu, gdzie będą mogły przezimować. Jeżeli dom znajduje się w pobliżu miejsc, gdzie insekty zdarzają się przez cały rok, można od razu zamontować ją z powrotem na miejsce.

Dlaczego warto dbać o moskitiery?

Odpowiednia pielęgnacja oraz regularne czyszczenie zapewnią trwałość moskitier, oraz ochronią je przed uszkodzeniami mechanicznymi, które z kolei wpłynęłyby na mniejszą skuteczność ochrony przed różnego rodzaju insektami. Czyste i zadbane moskitiery nie wpływają również negatywnie na estetykę okien w domu.