Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 663 427 135

Telefon  +48 85 651 07 58

Gdzie sprawdzą się rolety wolnowiszące?

Rolety wolnowiszące to wciąż chętnie wybierane rozwiązanie do przesłaniania okien. Cieszą się popularnością ze względu na walory estetyczne idące w parze z funkcjonalnością. Natomiast łatwość montażu i utrzymania przekonują do nich kolejnych użytkowników. W jakich wnętrzach warto zamontować rolety wolnowiszące?

Sprawdzone rozwiązanie dla obiektów publicznych

Cechą obiektów powszechnej użyteczności są duże powierzchnie okienne. W ten sposób zapewnia się ich wnętrzom doświetlenie i wrażenie przestronności. Jednak w słoneczne dni nadmierna ilość promieni uprzykrza w ich obrębie funkcjonowanie. Trudno wyobrazić sobie szkołę, przedszkole, przychodnię czy urzędy, w których trzeba uczyć się lub wykonywać obowiązki zawodowe bez odcięcia się od oślepiającego światła. W miejscach tych koniecznością jest instalowanie wytrzymałych i prostych w obsłudze systemów do przesłaniania okien.

W tej roli doskonale sprawdzają się rolety wolnowiszące nawijane na rurki o większym przekroju. Dzięki temu konstrukcja z łatwością utrzymuje duży arkusz tkaniny. Rolety wolnowiszące przeznaczone dla panoramicznych okien montuje się we wnęce okiennej, przykręcając je do ściany lub sufitu. Mechanizm koralikowy oraz niezawodny hamulec umożliwiają rozwinięcie i zatrzymanie rolety na dowolnej długości, jeśli zależy nam na tylko częściowym przysłonięciu okien. Rolety wolnowiszące sprawdzają się też w roli przesłon przeszklonych ścian spotykanych w nowoczesnych biurowcach. Wówczas w zależności od potrzeb można przy ich pomocy wydzielić kameralną strefę.

Ochrona domowego zacisza

Ze wszystkich zalet rolet wolnowiszących można również korzystać w przestrzeni prywatnej. Panoramiczne okna chętnie stosuje się w budynkach mieszkalnych, zarówno wielorodzinnych, jak i jednorodzinnych. Warto wówczas instalować podkreślające nowoczesny charakter budynku rolety wolnowiszące. Co ciekawe, uniwersalność rolet sprawia, że często są one jedynym możliwym do zastosowania systemem w obiektach należących do starszego typu budownictwa. Przyczyną są przeważnie nietypowe wymiary, a nawet kształty wnęk okiennych i samych okien w starodawnych kamienicach. Ten typ przesłon jest niezastąpiony w tak popularnych ogrodach zimowych czy przeszklonych altanach, a nawet tarasach. Zamontowanie rolet wolnowiszących pozwala dawkować promienie słoneczne w zależności od potrzeb i nastroju.

Nie zapominajmy, że w oknach o standardowych wymiarach to wciąż najchętniej stosowany typ przesłon. Ich nieskomplikowana budowa oraz s łatwość obsługi zdobywają uznanie kolejnych użytkowników. Oferowane przez nas modele w podstawowym rozmiarze Fi-19 można montować bezpośrednio na skrzydle okna, bez obaw, że roleta się nie utrzyma. Do ich mocowania wykorzystuje się dwa sposoby. W pierwszym rozwiązaniu przykręca się roletę do listwy przyszybowej, co pozwala zachować gwarancję okna. W drugiej metodzie stawia się na bezinwazyjne zawieszenie rolety na zaczepach ramy okiennej. Przyczepione na dolnej listwie magnesy pomagają utrzymać stabilność rozwiniętej rolety. Dzięki bogatemu wyborowi kolorów rolety wolnowiszące stają się gustownym elementem wystroju każdego pomieszczenia.