Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 663 427 135

Telefon  +48 85 651 07 58

Gdzie najlepiej sprawdzą się żaluzje drewniane?

Osłony okienne stanowią ważny element wystroju wnętrza. Oczekujemy, by przede wszystkim spełniały swoją rolę, umożliwiały zasłonięcie wnętrza oraz jego zaciemnienie o dowolnej porze dnia. Jednocześnie ważne są walory estetyczne. Jeśli poszukujemy idealnego rozwiązania do aranżacji naszych okien, warto poznać zalety żaluzji drewnianych.

Subtelność prosto z natury

Żaluzje drewniane budzą zainteresowanie ze względu na materiał, z którego są wykonane. Drewno od zawsze jest atrakcyjnym surowcem, chętnie stosowanym we wnętrzach. Produkty z niego wykonane odznaczają się niewymuszoną elegancją oraz szlachetną, płynącą wprost z natury prostotą. Te cechy znajdziemy także w roletach drewnianych. Dzięki walorom estetycznym będą idealnie pasowały do każdego wnętrza niezależnie od stylu, w którym zostało urządzone. Warto zwrócić na nie uwagę, gdyż uzupełnią wystroje urządzone klasycznie lub tradycyjnie, w pomieszczeniach zaaranżowanych w duchu nowoczesności bądź minimalizmu wprowadzą element przytulności i swojskości. Pierwszorzędnie będą komponowały się z tymi stylizacjami, gdzie zastosowano elementy drewniane. Wówczas można pokusić się o tę samą kolorystykę albo zadziałać zasadą kontrastu. Szczególnie efektownie można wyeksponować żaluzje drewniane w przestronnych pomieszczeniach wyposażonych w okna o dużej powierzchni. Staną się one wymarzoną osłoną do salonu, sypialni, ale też pokoju pełniącego funkcje gabinetu czy biblioteki. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zagościły również w mniejszych wnętrzach, jeśli wybierzemy model i kolor nieprzytłaczający swoją obecnością.

Żaluzje drewniane na co dzień

Możliwości aranżowania żaluzji drewnianych są nieograniczone. Należy jednak pamiętać o spełnieniu niezbędnego warunku – montujemy je w pomieszczeniach suchych i dobrze wentylowanych. Niestety, ale tam, gdzie gromadzi się wilgoć, czyli w kuchniach i łazienkach, drewniany materiał ulegnie odkształceniom, doprowadzającym do jego zniszczenia. Warto mieć też na uwadze to, że listewki drewnianych żaluzji są o wiele mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne i próba ich rozchylania czy odginania bądź nieostrożne traktowanie mogą doprowadzić do złamania. Jednak te cechy nie wpływają na ich przydatność. Trzeba przede wszystkim podkreślić, że chociaż żaluzje drewniane są bardzo dekoracyjną osłoną okna, to stanowią one niezwykle funkcjonalne rozwiązanie. Ich konstrukcja pozwala jednym ruchem pokrętła lub sznurka zasłonić wnętrze. Szczelnie układające się drewniane lamele skutecznie zaciemnią pokój w nawet najbardziej słoneczny dzień. Utrzymanie ich w czystości jest bardzo łatwe, wystarczy je przetrzeć z kurzu szmatką lub odkurzyć. Dzięki pokryciu ich specjalistyczną farbą chroniącą przed promieniowaniem UV zachowują przez lata barwę i sprężystość. Z myślą o wnętrzach różnej wielkości producent oferuje żaluzje z listewkami o szerokości 25mm lub 50mm. Żaluzje z drewna sprawdzają się do zamontowania na ścianie czy pod sufitem. Można je też przytwierdzić w skrzydle okna. Decydując się na wybór drewnianych żaluzji, otrzymają Państwo produkt wykonany z najlepszych materiałów i spełniający wszystkie oczekiwania.