Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 663 427 135

Telefon  +48 85 651 07 58

Do jakich wnętrz pasują żaluzje aluminiowe?

Żaluzje są elementami wyposażenia wnętrz, których zadaniem jest ograniczenie ilości światła docierającego do danego pomieszczenia z zewnątrz. Warto jednak pamiętać, że odpowiednio dobrane mogą również pełnić funkcję estetyczną. Ostatnio coraz więcej zwolenników zdobywają warianty aluminiowe, jeszcze do niedawna kojarzone jedynie z czasami PRL-u. Wspomniane produkty znów stają się modne, a co za tym idzie, chętnie wykorzystują je projektanci. Jakie są ich najważniejsze zalety? W których pomieszczeniach w domu je umieścić?

Dlaczego warto postawić na żaluzje aluminiowe?

Osłona okna wykonana z aluminium ma wiele plusów. Przede wszystkim jest uniwersalna, co oznacza, że pasuje niemal do wszystkich okien. W zależności od potrzeb żaluzje są montowane na ścianie, suficie lub we wnęce okiennej, a nawet na samym skrzydle. Ponadto można wybierać spośród wariantów o odmiennej szerokości lamelek, a to również ułatwia ich dopasowanie do własnych potrzeb. Wiele osób docenia je też ze względu na fakt, że zasłaniają całe okno, dzięki czemu nie dostaje się przez nie żadne światło.

Znaczną zaletą jest również fakt, że żaluzje aluminiowe są dostępne w wielu kolorach — to kolejny argument przemawiający za ich uniwersalnością. Najczęściej steruje się nimi przy użyciu pokrętła albo sznurka, co okazuje się niezwykle proste. Ponadto daje możliwość samodzielnej decyzji, jak dużo słońca ma przenikać do określonego pomieszczenia.

Żaluzje aluminiowe — w jakich wnętrzach je zamontować?

Tak jak zostało wspomniane, żaluzje aluminiowe są uniwersalne, co oznacza, że sprawdzą się niemal wszędzie. Doskonale zdają egzamin w nowoczesnych pomieszczeniach, w których istotny jest minimalizm oraz surowy charakter dodatków. Oprócz tego możemy je wykorzystać podczas aranżacji klasycznych, eleganckich wnętrz, a także tych utrzymanych w stylu vintage. Warto podkreślić, że żaluzje wykonane z aluminium dobrze zamontować w kuchni oraz sypialni, w której wpuszczając tylko niewielką ilość promieni słońca, stworzą przytulny nastrój. Oprócz tego można umieścić je również w łazience oraz domowym biurze.