Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 663 427 135

Telefon  +48 85 651 07 58

Czy rolety zapobiegają nagrzewaniu się pomieszczeń?

Rolety są jednym z najczęściej wybieranych sposobów na osłonięcie okien przez nadmiernymi promieniami słonecznymi. Montuje się je nie tylko w domach jednorodzinnych, ale również w mieszkaniach czy biurowcach. Obecnie na rynku dostępne są przeróżne typy osłon okiennych, dzięki czemu każdy może znaleźć coś, co najlepiej odpowie na jego potrzeby. Dzięki nim możliwa jest ochrona pomieszczeń przed wzrokiem osób z zewnątrz, a także przed nadmiernym ogrzewaniem.

W jaki sposób rolety ograniczają nagrzewanie się pomieszczeń?

Rolety montowane w oknach pełnią funkcję izolacyjną, co oznacza, że znacząco ograniczają straty ciepła przez okna. Dzięki temu podczas zimniejszych dni przyczyniają się w pewien sposób do obniżenia kosztów ogrzewania. Ze względu na tę cechę wiele osób uznaje, że świetnie chronią również przed przenikaniem ciepła do wewnątrz pomieszczeń. Każdy model rolet w jakimś stopniu ogranicza nagrzewanie się pomieszczeń, jednak jest to najbardziej zauważalne w przypadku rolet zabezpieczających.

Ten rodzaj osłon okiennych montowany jest na zewnątrz okien, dzięki czemu zabezpiecza je przed uszkodzeniem. Taka lokalizacja sprawia, że rolety odbijają promienie słoneczne, zanim te trafią na okno, co skutecznie zmniejsza ilość ciepła przenikającego do wnętrza pomieszczenia. Nie mniej ważny jest materiał, z jakiego wykonano osłony okienne. Najlepiej w tej roli sprawdzają się rolety z materiałów o wysokiej refleksyjności, które dobrze odbijają promienie słoneczne.

Jakie rolety najlepiej odbijają promienie słoneczne?

Chcąc jak najbardziej wzmocnić efekt ochrony przed nagrzewaniem się pomieszczeń, warto zdecydować się na rolety wykonane z jasnych materiałów. Jak wiadomo, jasne barwy odbijają więcej promieni słonecznych, a co za tym idzie – ograniczają nagrzewanie.