Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 663 427 135

Telefon  +48 85 651 07 58

Czy roletę w kasecie można zamontować samodzielnie?

Roleta w kasecie to materiałowa osłona, która po zwinięciu chowa się w pojemniku zamontowanym u szczytu okna. Kasety wykonywane są z pcv lub aluminium. Dzięki temu się nie niszczą i nie brudzą. Wykorzystywane materiały są nie tylko dostępne w najróżniejszych kolorach, ale również są wytrzymałe i odporne na słońce. Czy najpopularniejsze rolety w kasecie możesz zamontować samodzielnie?

Role rolet w kasetach

Osłona okien jest przydatna w wielu momentach. Czasami nasi sąsiedzi są bardzo ciekawi co mamy nowego. Roleta to świetny sposób, aby zachować prywatność. To również element dekoracyjny, dodający wnętrzu elegancji i stylu. Czasami, kiedy promienie słoneczne utrudniają nam oglądanie telewizji, a w mieszkaniu robi się coraz cieplej, roleta jest doskonałym rozwiązaniem. Unikamy ekspozycji wnętrza na słońce, a w pomieszczeniu będzie panował przyjemny chłód i półmrok.

Montowanie rolet

Okazuje się, że samodzielne montowanie rolet w kasetach jest nie tylko możliwe, ale pozwala nam obniżyć koszty całego przedsięwzięcia. Na rynku jest bardzo szeroki asortyment produktów. Najczęściej samodzielnie montuje się rolety w kasecie lub mini rolety. Wystarczy nam podstawowy sprzęt. Możemy je zamontować do ściany lub do skrzydła okna.

Montaż rolet do powierzchni ściany

Zazwyczaj stosowany do rolet klasycznych. Jest to dobry sposób, gdy okna są dużych rozmiarów i mają wyraźne wnęki okienne. Minusem jest brak możliwości otwarcia okna, jeśli rolety są opuszczone. W pierwszej kolejności sprawdzamy, czy roleta znajduje się w takiej samej odległości po obu stronach okna. Montujemy uchwyty i umieszczamy w nich kasetę z roletą. Na łańcuszku umieszczamy górne i dolne blokady.

Montaż rolet do skrzydła okna

Zaletą tego sposobu jest fakt, że możemy otwierać okno nawet gdy roleta jest spuszczona. Należy pamiętać o odtłuszczeniu i oczyszczeniu ram okiennych.