Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 663 427 135

Telefon  +48 85 651 07 58

Czy potrzebne są pozwolenia do montażu rolety zewnętrznej?

Rolety zewnętrzne są montowane zarówno przez właścicieli obiektów jednorodzinnych, jak i osoby mieszkające w blokach. Swoją popularność zawdzięczają licznym zaletom, ponieważ znacząco wpływają na bezpieczeństwo i komfort domowników. W wielu przypadkach pojawiają się jednak wątpliwości, czy przed rozpoczęciem ich zakładania powinniśmy postarać się o pozwolenie na ich montaż. Jak jest w praktyce?

Dlaczego warto zainwestować w rolety zewnętrzne?

Na montaż rolet zewnętrznych decydują się osoby, którym zależy na zapewnieniu sobie prywatności. Przez tego rodzaju produkty nikt z sąsiadów ani przechodniów nie zobaczy, co w danym momencie robimy ani jak wygląda wnętrze naszego domu. Oprócz tego stanowią jedno z najlepszych zabezpieczeń przed promieniami słonecznymi. Warto zaznaczyć, że rolety zewnętrzne pozwalają na zmniejszenie hałasu docierającego do domu czy mieszkania.

Rolety zabezpieczające mogą stanowić dobre wsparcie dla systemu antywłamaniowego. Dodatkowo opisywane produkty pomagają w zatrzymaniu ciepła we wnętrzach i chronią przed zimnem, co docenimy przede wszystkim podczas chłodniejszych miesięcy w roku.

Rolety zewnętrze a pozwolenie na ich montaż — co trzeba wiedzieć?

Zgodnie z obowiązującym prawem właściciele domów jednorodzinnych, którzy chcą zamontować rolety zewnętrzne, nie muszą starać się o pozwolenie. Inaczej jest jednak w przypadku mieszkańców bloków, ponieważ tutaj wiele zależy od zarządu spółdzielni albo wspólnoty mieszkaniowej. Wiąże się to z faktem, że montując rolety zabezpieczające, ingerujemy w elewację budynku, a ta stanowi część nieruchomości wspólnej. Warto więc pamiętać o napisaniu odpowiedniego wniosku przed rozpoczęciem prac. Trzeba jednak przy tym zaznaczyć, że zazwyczaj zarządcy zgadzają się na założenie tego rodzaju elementów.