Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 663 427 135

Telefon  +48 85 651 07 58

Czy moskitiery są dobrym sposobem na insekty?

Komary, muchy i inne owady są szczególnie uciążliwe latem. W gorące, duszne noce wielu z nas nie wyobraża sobie spania przy szczelnie zamkniętych oknach. Niestety, wlatujące do pomieszczeń insekty nie pozwalają zasnąć, powodując często swędzące i niekiedy bolesne ugryzienia. Kontakt z owadami może być nawet groźny, zwłaszcza w przypadku dzieci lub osób, które cierpią na wszelkiego rodzaju alergie.

Chcąc więc zadbać o bezpieczeństwo i komfort snu, warto zainwestować w moskitiery, które skutecznie ochronią wnętrza przed dostawaniem się do środka nieproszonych gości. Na rynku znaleźć można moskitiery okienne, dachowe oraz drzwiowe. Każdy rodzaj jest prosty w użytkowaniu, funkcjonalny i praktycznie niewidoczny, co nie zaburza estetycznego wyglądu okien lub drzwi.

Dlaczego warto zamontować moskitiery?

Moskitiery są niezawodnym zabezpieczeniem przed owadami, które chętnie panoszą się w naszych domach i mieszkaniach. Ich montaż jest prosty i nie wymaga szczególnego wysiłku. W zależności od preferencji można je też swobodnie zdejmować i zakładać po to, by np. dokładnie umyć okna. Moskitiery okienne mocowane są najczęściej na obrzeżach okien za pomocą szczelnie przylegających ram i obrotowych, metalowych uchwytów, przez co nie przepuszczają do wnętrza nawet niewielkich rozmiarów insekty. Dostępne w różnych wersjach kolorystycznych wpisują się w estetykę pomieszczeń i nie ograniczają widoków na zewnątrz. Ponadto, wyróżnia je duża trwałość, która pozwala cieszyć się wnętrzami pozbawionymi owadów nie tylko przez konkretny sezon, ale przez całe lata.

Poza moskitierami okiennymi dużą popularnością cieszą się również te montowane na drzwiach wejściowych, tarasowych czy balkonowych. Dzięki nim można swobodnie wietrzyć pomieszczenia zarówno w dzień, jak i w nocy. Moskitiery zapewniają dopływ orzeźwiającego powietrza, przy czym chronią przed zanieczyszczeniami oraz bzyczącymi gośćmi. Siatki stanowią fizyczną barierę dla insektów, ale jednocześnie nie robią im krzywdy, co minimalizuje ryzyko zabijania pożytecznych owadów takich jak np. pszczoły. Co więcej, napięte siatki wykonywane na wymiar są idealnie dopasowywane do kształtów i wymiarów okien lub drzwi, dzięki czemu nie trzeba się martwić o szpary czy brak szczelności. Oprócz tego moskitiery drzwiowe są wyposażone w samozamykacze, które automatycznie domykają otwarte przestrzenie.

Jeszcze jeden rodzaj moskitier, czyli moskitiery dachowe stanowią praktyczne zabezpieczenie dla okien dachowych. Ich rolowana konstrukcja, działająca na podobnych zasadach co tradycyjne rolety, nie ogranicza swobodnego otwierania i zamykania okna. Taka ochrona przed insektami może być rozwijana w zależności od upodobań oraz w razie potrzeby zwijana do górnej kasety. Moskitiery dachowe są montowane na dwa sposoby: na zewnątrz do wnęki okiennej lub bezpośrednio do ramy. Sposób montażu nie wpływa na ich skuteczność, mogąc mieć jedynie znaczenie dla użytkowników. Niezależnie jednak od rodzaju moskitiery spełniają swoje zadanie i uniemożliwiają owadom przedostawanie się do środka i uporczywe atakowanie domowników.