Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 663 427 135

Telefon  +48 85 651 07 58

Co może zabezpieczać siatka balkonowa?

Dom, w którym dba się o bezpieczeństwo jego mieszkańców, zdecydowanie jest domem nowoczesnym. Jednym ze sposobów, aby zapewnić ochronę naszym czterem kątom przed zagrożeniami czyhającymi z zewnątrz, a przy okazji powstrzymać przed nieprzemyślanymi działaniami domowników – zarówno tych ludzkich, jak i tych zwierzęcych – są specjalne siatki balkonowe oferowane przez producentów osłon okiennych. Siatki wyróżniają się subtelnym designem, który dobrze wpływa na prezentację naszego lokum, a wielkość oczek oraz grubość polietylenowego sznurka gwarantuje trwałość osłony niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Gdzie zatem warto umieścić siatkę, aby dobrze spełniała ona swoją funkcję użytkową?a

Gdzie można zamontować siatkę balkonową?

  • Balkony i loggie

Coraz częściej siatki są stosowane w mieszkaniach, w których przebywają małe dzieci, osoby starsze lub zwierzęta. Dzięki ich montażowi można sprawić, że przebywanie na balkonach i loggiach będzie nie tylko przyjemne, ale również nie narazi naszych bliskich na ryzyko przypadkowego wypadnięcia. Dodatkowo spoczywa na nas odpowiedzialność za wszystkie przedmioty, które znajdują się na balkonie, dlatego musimy przypilnować, by nic, co stanowiłoby zagrożenie dla innych ludzi, nie trafiło na ulicę bądź chodnik. Mowa tu chociażby o kwiatach doniczkowych, o praniu, które potrafi zniknąć na skutek uniesienia go przez porywisty wiatr czy o zabawkach, które nasze pociechy lubią wyrzucać (w emocjach lub w ramach eksperymentowania z prawami fizyki).

  • Tarasy

Wszędzie tam, gdzie chcemy ochronić się przed intruzami, jak również przed ewentualnością uszkodzenia tarasu (np. przez bawiące się w sąsiedztwie dzieci), warto zdecydować się na zakup oferowanej przez firmę Rogmar z Białegostoku siatki zabezpieczającej. Stanowi ona doskonałą barierę przed dzikimi zwierzętami – nie tylko trzyma na dystans ptaki, które zwykle tworzą gniazda w nieodpowiednich miejscach, zostawiają odchody oraz niszczą uprawiane rośliny, ale powstrzymuje przed wtargnięciem także nietoperze, kuny, lisy czy nawet dziki. Ponadto utrudnia zatrzymywanie się na tarasie niesionych przez wiatr zanieczyszczeń np. liści, drobnych gałęzi lub nieuprzątniętych śmieci. Można również potraktować siatkę jako element ogrodzenia, który uniemożliwi maluchom wydostanie się poza posesję bez wiedzy rodziców.

  • Okna i parapety

Polietylenowe siatki są na tyle wytrzymałe i elastyczne, że nawet przy przyjmowaniu uderzeń o znacznej sile skutecznie chronią okna przed wybiciem. Z tego względu stanowią one niezbędny element zabezpieczenia, który powinien znaleźć się na każdej sali oraz hali sportowej, gdzie spadające szkło mogłoby wyrządzić ogromną krzywdę zarówno zawodnikom, jak i osobom postronnym. Dodatkowo będą mogły chronić szyby przed wybiciem przez unoszące się przedmioty podczas coraz częściej występujących w naszym kraju wichur. Siatka przyda się również tym osobom, które żyją w okolicy, gdzie występuje dużo gołębi lub wróbli – osłona skutecznie zabezpieczy mieszkanie przed wejściem ptaków przez okno, jak również uniemożliwi im przesiadywanie na parapecie, co mogłoby się skończyć mało estetycznymi „prezentami”.